درمورد بخاری برقی بیشتر بدانیم

بخاری برقی ؟ از اینجا شروع کنیم که اصلا این نوع بخاری ها چه دستگاهی هستند؟ یا بخاری های برقی چیست؟ این محصول در واقع نوعی دستگاه های جدید هستند که با برق کار میکنند و تولید گرما می کنند و شما میتوانید این دستگاه را جایگزین بخاری های گازی و نفتی و غیره کنید. این بخاری های مدرن انواع مختلفی دارند و کاربرد آ‌‌‌‌نها به عنوان منبع گرمایشی اصلی و یا ثانویه این روزها بسیار متداول است.

در واقع استفاده از انرژی الکتریکی برای تولید گرما، به بیش از یک قرن پیش و زمان اختراع لامپ توسط توماس ادیسونباز می‌گردد. پس از اختراع لامپ ، شرکت جنرال الکتریک از لامپ‌های شیشه‌ای برای تولید گرما استفاده کرد. در سال 1905 ، آلبرت مارش کرومل کشف کرد که آلیاژ نیکل و کروم بیش از 300 برابر از سایر المنت هایی که در آن زمان استفاده میشد، دوام و مقاومت دارد و به عنوان یک المنت گرم کننده ایمن، استفاده از آنها متداول شد . این محصولات انرژی الکتریکی دریافتی در ورودی را به انرژی گرمایی برای گرم کردن هوا یا اشیا و محیط ار اف تبدیل میکند. تمامی هیترهای برقی از یک یا چند مکانیزم اساسی حرارت، انتقال (همرفت)، هدایت (رسانش) و تشعشع استفاده میکنند.

امروزه همه برای گرم کردن خانه های خود به دنبال راههای اقتصادی هستند. بخاری و هیتر برقیامروزه از بهترین راه ‌ها و گزینه ها برای گرم کردن فضای خانه‌، مغازه ها، دفتر ها و محل کار است. وسایل گرمایش برقی مدل ‌های متنوعی را شامل می ‌شود مثل شومینه برقی، فن هیتر برقی و شومینه برقی که با توجه به فضای اتاق و بودجه‌ای که شما در نظر دارید، انتخاب می شود. همچنین هیترهای برقی قابل کنترل وجود دارد که با حرکت به جهت های مختلف هوای گرم را به محیط اطراف پخش میکنند. این نوع هیترها برای فضاهای بزرگتر یا اتاق هایی که نمی‌توان هیتر یا بخاری را در مرکز اتاق نصب کرد، همچنین فضاهایی که به طور موقت میخواهیم گرم کنیم، مثل پارکینگ، بسیار مناسب هستند.

چه مدل هایی در بازار موجود هست؟

لازم است در همین ابتدا به شما بگوییم که فن هیتر” های خانگی برای صرفه ‌جویی در برق بسیار مناسب هستند زیرا میتوان با آنها فقط هوای اتاق‌ هایی که بیشتر استفاده میشوند را گرم کرد. بخاری برقی فن دار اتاق را گرم میکند و این گرما را توسط فن به کل اتاق می رساند. هیترهای سرامیکی نیز از همین تکنولوژی ساخته شده اما با استفاده از صفحات سرامیکی گرمای یکسانی پخش میکنند که بسیار هم موثر است.

 

آشنایی با پر فروش ترین بخاری های برقی

بخاری برقی فن دار

بخاری های برقی فن دار “یا همان هیتر برقی فن ‌دار هوای گرم را در محیط به گردش در می‌ آورد و برای اتاق های کوچک مانند اتاق خواب یا مطالعه مناسب است و میتوان این دستگاه را روی زمین یا میز قرار داد. بخاری فن دار از طریق یک کویل، سیم پیچ حرارتی مقاومتی، انرژی الکتریکی را به انرژی گرمایی تبدیل میکند. گرمای ایجاد شده در این کویلها به سرعت در اتاق پخش میشود و محیط را گرم میکند. مدل‌ های فن دار معمولا به صورت رومیزی و ایستاده طراحی میشوند. هیتر برقی فن دار باعث کاهش مصرف برق نیز می شود که این امر بسیار مهمی است.

بخاری برقی مادون قرمز یا تابشی

بخاری های‌ برقی مادون قرمز که به آن‌ها تابشی نیز می‌گویند طیف الکترومغناطیسی مادون قرمز ایجاد می کند. این نوع اساسا برای گرم کردن مستقیم اجسام یا افرادی که در مقابل آن‌ها هستند، طراحی شده‌اند و قادر به گرم کردن هوا و فضای اتاق به شکل یکنواخت نیستند. در هیتر تابشی از سیم های گرمایشی نیکروم که با استفاده از یک باز تابنده‌ی فلزی، انرژی گرمایی تابشی را به اطراف هدایت میکنند، استفاده میشود.اگر قصد خرید بخاری برقی برای محیطهایی با عایق بندی نامناسب یا فضاهای بیرونی دارید، نوع مادون قرمز میتواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

بخاری برقی کم مصرف

هیترهای اولیهمصرف برق بسیار بالایی داشتند و به دلیل هزینه بالای قبض برق و بازدهی پایین به تدریج منسوخ شدند. تولید کننده‌ها در سالهای اخیر با بهبود طراحی، مصرف برق تجهیزات گرمایشی را کاهش دادند. و همین موضوع باعث رشد چشمگیر برای این صنعت شد. اگر قصد خرید تجهیز گرمایشی برقی مانند بخاری یا شومینه برقی دارید، در اولین گام توان و بازدهی آن دستگاه را مورد بررسی قرار دهید و از کم مصرف بودن آن مطمئن شوید. البته استفاده از کلمه کم ‌مصرف برای بخاری‌ های برقی اساسا درست نیست، اما میتوان گفت نمونه ‌های استاندارد برق کمتری در مقایسه با نمونه‌ های قدیمی مصرف می کنند اما گرمای یکسانی ایجاد میکنند و امروز بسیار طرفدار پیدا کرده اند.

فروشگاه اسدی با سابقه طولانی و درخشان در زمینه تولید و فروش انواع تجهیزات گرمایشی و سرمایشی و انواع بخاری های گازی، هیترهای برقی و بخاری های برقی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد. در کمتر از چند دقیقه میتوانید هر مدل بخاری و فن هیتر برقی که مد نظرتان است را از سایت ما به صورت آنلاین خریداری کنید. اگر نیاز به مشاوره جهت خرید انواع بخاری دارید میتوانید همین حالا با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید. شماره تماس ما ۶۶۱۵۴۷۸۸ میباشد. پشتیبانهای ما به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند. منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم.

بخاری ‌های کوچک

“بخاری های کوچک” مخصوص فضاهای کوچک، اگر محل کار شما سرد است و یا میز شما از شوفاژ دیواری یا بخاری دور است و شما مدام سرما میخورید، بهترین راه برای شما خرید یک هیتر یا بخاری برقی کوچک و ارزان است که آن را زیر میزتان قرار دهید. این کار باعث می شود شما در طول روز از یک گرمای مطلوب لذت ببرید و درعین حال، افرادی که گرمایی هستند هم اذیت نشوند.

بخاری برقی بیس برد یا قرنیزی

“بخاری برقی بیس برد “در واقع بسیاری از انواع بخاری‌ های بیس برد دارای لوله‌ های مسی هستند که از مسیر یک مبدل حرارتی، که از طریق آن آب جوش دیگ بخار برای تولید گرما پمپ می شود عبور میکنند. اما یک بخاری برقی بیس برد، به جای هیدرونیک بودن دارای یک عنصر گرمایی مقاوم در برابر برق است که معمولا در یک لوله فلزی قراردارد. هنگامی که ترموستات اتاق فراخوانی ارسال گرما میدهد، جریان الکتریکی از طریق سیم‌ پیچ ‌های گرم‌ کن موجود قرنیز عبور میکند و گرما تولید میشود. هوای نزدیک به این سیم‌ پیچ ‌ها به صورت جریان همرفتی گرم میشود و با چرخش گرما در سراسر هوای اتاق، دمای آن افزایش مییابد. اکثر بخاری ‌های برقی بیس برد سیم‌ کشی‌ شده و به طور دائمی نصب میشوند؛ اما امروزه مدل ‌های قابل حمل آن‌ ها نیز موجود شده است. برای برق ‌رسانی، به سیستم اصلی برق خانه یاساختمان متصل میشوند.

بخاری برقی کیک اسپیس

“بخاری های برقی کیک اسپیس” این نوع بخاری، برای استفاده در فضاهای محدود مناسب‌ تر است. اصولا از یک فن موتوری و سیم ‌پیچ ‌های گرم‌ کن برقی، مانند بخاری‌ های برقی فن‌ دار برای انتقال هوای گرم به داخل فضا استفاده میکند.

بخاری برقی میکا

“بخاری‌های برقی میکا “سیم پیچ ‌های گرم‌ کن توسط لایه ‌های ورق سنگ میکا پوشانده شده ‌اند که باعث گرم شدن آنها می ‌شوند. در نتیجه بخاری می ‌تواند هم از طریق جریان همرفتی و هم از طریق تابش محیط اطراف خود را گرم و مشابه یک بخاری برقی تابشی یا مادون قرمز عمل کند. برخلاف بخاری ‌های برقی فن ‌دار، بخاری‌ های برقی میکا از فن استفاده نمی کنند و بی‌صدا هستند.این نوع بخاری بسیار کارآمد است زیرا به دلیل تولید انرژی گرمایی تابشی باعث خشکی هوا نمیشود، انرژی کمی مصرف میکند و سطوح بیرونی آن درصورت تماس تصادفی بسیار داغ نیستند.

بخاری برقی سرامیکی

“بخاری های برقی سرامیکی” این نوع بخاری از نوعی سیم ‌پیچ گرم‌ کن استفاده میکند که از مواد سرامیکی با ضریب دمایی مثبت (PTC) ساخته شده است. بخاری‌ های برقی سرامیکی به 2 شکل وجود دارند یک نوع از فن برای انتقال گرما به فضا استفاده می‌کند و نوع دیگر مشابه بخاری‌ های برقی تابشی کار می‌کند. استفاده از سرامیک، باعث افزایش سطح ایمنی آن شده است. در واقع هنگامی که سرامیک چند کریستالی گرم میشود، معمولا به درجه ‌ای میرسد که مقاومت گرما یونی آن شروع به صعود می کند. این مساله باعث می شود تا گرمای سیم ‌پیچ ‌های گرمکن محدود و از این كه سرامیك از گرمای بیشتری نسبت به مقاومت الکتریکی برخوردار شود جلوگیری شود در نتیجه دمای بخاری کنترل میشود.

بخاری برقی حمام

“بخاری های برقی حمام” این نوع بخاری همان طورکه از نامش مشخص است برای محیط‌ های مرطوب حمام و یا دستشویی طراحی شده است. اساسا کارکرد آن مانند بخاری ‌های برقی تابشی یا فن‌دار و یا ترکیبی از آن‌ها است و باید حتما در هنگام نصب آن، برای جلوگیری از برق گرفتگی، از سیم های ضد برق استفاده شود.

شومینه‌ های برقی

“شومینه‌ های برقی” ظاهر این نوع شومینه ‌ها مانند شومینه‌های چوبی سنتی است اما برخلاف آن‌ها از یک سیم ‌پیچ گرم‌ کن برای تولید گرما و ایجاد یک آتش شبیه ‌سازی‌ شده الکتریکی استفاده میکنند. نصب آن‌ ها آسان است و نیازی به تهویه ندارند و معمولا برای تولید گرمای اضافی اتاق و گرم ‌تر کردن محیط مناسب هستند. برخی از مدل ‌های آن ‌ها کنترل از راه دور دارند و از چراغ ‌های LED برای تزئین آن‌ ها استفاده شده است که مانند رقص شعله های آتش می مانند و جلوه ی زیبایی به فضا میدهند.

بخاری برقی گرمایش از کف

“بخاری های برقی گرمایش از کف” برای نصب این نوع بخاری ها از کابل‌ های گرمایش از کف که در کف اتاق ‌ها تعبیه می ‌شوند استفاده می‌شود. معمولا به کمک جریان همرفتی و رسانش باعث انتقال گرمابه کف اتاق و سپس محیط می ‌شود. اصولا گرمایش از کف یک گزینه عالی برای مصرف بهینه انرژی است و یک جریان حرارتی یکنواخت دراتاق فراهم می‌ کند؛ اما نصب سیستم آن فقط در تاسیسات یک ساختمان جدید ممکن است و برای ساختمان ‌های ساخته ‌شده امکان آن وجود ندارد. هزینه نصب ابن سیستم ارزان‌تر از سیستم گرمایش از کف هیدرونیک است. گاهی اوقات ممکن است به خاطر رسوب جرم در سیستم گرمایش از کف، گرمای آن دیرتر از سیستم‌ های همرفتی فن‌ دار به محیط منتقل شود. ولی افرادی که در ساختمان های نوساز خود از این سیستم تهویه استفاده میکنند میتوانند گرمای دلچسب و ملایمی را تجربه کنند و لذت ببرند.

 

فن هیترها

فن هیترها

“فن هیترهای کوچک “یکی از بهترین گزینه ها برای گرم کردن خانه و محل کار می باشند و معمولا در 3 حالت فن، باد گرم و باد داغ قابل تنظیم می باشند. فن هیترها گرمای تولید شده توسط دستگاه را توسط فن به تمامی نقاط اتاق می رسانند بنابراین هوای گرم تولید شده با سرعت بیشتری در تمام فضا منتشر میشود. هیترهای برقی قابل حمل و بسیار سبک میباشند و به راحتی میتوانید آن را با خود حمل کنید و به هر جا و مکانی که دوست دارید ببرید.

نوع عملکرد بخاری های برقی

بهتر است بدانیم که “سیستم عملکرد ایمن” در صورت واژگون شدن ناگهانی بخاری های برقی، به‌ طور خودکار دستگاه را خاموش و از بروز آتش ‌سوزی جلوگیری می‌کند. این موضوع اهمیت بسیار فراوانی دارد زیرا این دستگاهها اغلب سبک هستند و احتمال واژگونی آنها زیاد است. صفحه استیل منعکس کننده نور و حرارت در پس زمینه المنتها برای بازدهی گرمایشی بیشتر در طراحی این دستگاه ها استفاده شده است. ترموستات نقش مهمی در بخاری برقی دارد چرا که توسط آن میتوان میزان حرارت دلخواه را تنظیم کرد. وسایل گرمایشی در محیطهای گوناگون کارایی دارند و بدون نگرانی از کاهش اکسیژن محیط میتوان از آن ها استفاده نمود. برخی از بخاری های برقی دارای سیستم رطوبت ساز می باشند و توسط یک ولوم مجزا که برای قابلیت رطوبت ساز طراحی شده است، میتوان میزان بخاردهی دستگاه را نیز تنظیم نمود. بخاری های برقی دیوای با توجه به دارا بودن قابلیت نصب بر روی دیوار، گزینه مناسبی برای فضاهای کوچک و محیط های شغلی مانند کارگاه ها ،مغازه ها و فروشگاه ها میباشند.

شومینه های برقی، محصولی جذاب برای مخاطبان

محصولی که امروزه بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته است،”شومینه برقی” است .میتوان از جمله معروف ترین وسایل گرمایشی هم به شومینه های برقی اشاره کرد. با ما همراه باشید با توضیحاتی در مورد این دستگاه جذاب. شومینه های برقی از پرفروش ترین و با کیفیت ترین وسایل گرمایشی بازار لوازم خانگی می باشند. فروشگاه اینترنتی اسدی آنلاین به عنوان تخصصی ترین مرکز خرید آنلاین لوازم خانگی ویترینی از به روزترین و کامل ترین وسایل گرمایشی برقی موجود در بازار لوازم خانگی را با بهترین قیمت در دسترس شما عزیزان قرار داده است. این محصولات تولید برندهای معتبری چون برفاب، آراسته، پارس خزر، گوسونیک و… میباشند و تمامی کالاها دارای ضمانت اصالت و گارانتی معتبر شرکتی هستند. برای خرید اینترنتی آسان بخاری های برقی کم مصرف در مدل ها و رنگ های متنوع، محصولات این صفحه را بررسی نموده و کالای مورد نیاز را پس از مشاهده مشخصات فنی و ظاهری با اطمینان از اصل بودن خریداری نمایید. با ما بهترین خرید آنلاین را تجربه کنید.

نکات مهم هنگام خرید بخاری برقی

1-توجه به مساحت محیط

هنگام خرید این بخاری ها “توجه به مساحت محیط” از اولین نکاتی است که هنگام خرید بخاری برقی باید به آن توجه فراوانی داشته باشید، قابلیت پشتیبانی آن از محیطی است که قصد استفاده از این محصول گرمایشی در آن را کرده اید. برای اینکه متوجه این موضوع شوید که آیا بخاری مدنظر شما قادر به گرم کردن فضای مورد نظرتان هست یا خیر، تنها کافیست از معادله ساده حرارتی، یعنی هر سی سانتی مترمربع نیاز به ده وات نیروی گرمایشی دارد، استفاده کنید. برای مثال یک بخاری باتوان هزار وات برای محیطی به مساحت سی متری کافی است.با همین معادله راحت شما میتوانید بهترین محصول را برای خود انتخاب کنید.

2-نوع گرمایش بخاری

مورد بعدی که اهمیت زیادی دارد “نوع گرمایش بخاری” است که هنگام خرید بخاری های برقی باید به آن توجه داشته باشید، نوع سیستم گرمایشی محصول مورد نظرتان بسیار اهمیت دارد. برخی از بخاری ها برای گرم کردن محیط از سیستم گرمایش همرفتی استفاده میکنند و برخی دیگر از سیستم گرمایش تابشی، تنها فضای مقابل خود را گرم میکنند. و برخی دیگر نیز همچون بخاری های گازی عمل کرده و قادر هستند در عین حالی که روبروی خود را گرم میکنند، سایر قسمت های دیگر موجود در اتاق را نیز گرم کنند. با دانستن این موضوع شما میتوانید بهترین بخاری را برای خود انتخاب کنید.

3- سیستم خاموشی خودکار

مورد سومی که اهمیت بسیار بسیار بالایی هم دارد موضوع “سیستم خاموشی خودکار” بخاری است .ترجیحا پیشنهاد میکنیم به دنبال خرید بخاری برقی باشید که از سیستم خاموشی خودکار برخوردار باشد. این سیستم از بروز خطراتی نظیر آتش سوزی و خرابی وسیله گرمایشی شما بر اثر بالا رفتن حرارت داخلی آن جلوگیری میکند و درصد ایمنی استفاده از بخاری را به شدت بالا میبرد و شما با انتخاب یک بخاری که سیستم خودکار دارد در واقع هم امنیت را بالا میبرید هم هزینه ای که پرداخت کردید به صرفه تر می شود برایتان.

4-میزان صدا تولیدی از بخاری

مورد بعدی که برای خیلی ها بسیار اهمیت دارد بحث “میزان صدا” دستگاه است. که میتوان گفت از دیگر عواملی است که حتما باید به هنگام انتخاب و خرید یک بخاری برقی مناسب به آن توجه داشته باشید. بخاری شما از هر نوع سیستم گرمایشی که استفاده کند، به طور معمول بی صدا خواهد بود؛ مگر اینکه جهت پخش گرمای تولید شده توسط آن در محیط، کمپانی تولید کننده محصول خود را مجهز به فن کرده باشد که در این صورت بهتر است شما از میزان صدای تولیدی آن اطمینان حاصل کرده و سپس اقدام به خرید نمایید. ناگفته نماند خرید بخاری برقی فن دار برای کسانی که قصد استفاده از آن را دراتاق خواب خود دارند، خیلی توصیه نمی شود و ما به شما عزیزان نوصیه می کنیم از بخاری های بدون فن استفاده کنید.

5-ترموستات

موضوع بعدی، بحث “ترموستات” است که امروزه میتوان گفت تقریبا تمامی بخاری های گازی و برقی و کلا تمامی وسایل گرمایشی از ترموستات که قابلیت تنظیم حرارت در محصول را برایمان به ارمغان می آورد و مانع از بالا رفتن بیش از حد حرارت در آن می شود، برخوردار می باشند. با این حال توصیه اکید داریم از وجود ترموستات و سالم بودن آن در محصول مورد نظرتان حتما اطمینان حاصل نمایید و سپس آن محصول را خریداری کنید.

6- سایر امکانات جانبی

و در نهایت موضوع آخری که باید به آن توجه کنید بحث “امکانات جانبی” است. که میتوان گفت از دیگر موارد حاشیه ای که بد نیست درصورت تمایل به خرید یک بخاری برقی به آن نیز توجه داشته باشید، وجود یک سری امکانات جانبی برای این قبیل محصولات گرمایشی می باشد که از جمله آنها میتوان به داشتن ریموت کنترل، چرخدار بودن محصول، قابلیت تنظیم چند حرارتی بودن، تایمر فعالیتی و…اشاره کرد که البته وجود هر یک از این امکانات قطعا بر روی قیمت نهایی بخاری برقی نیز تاثیر مستقیم خواهد داشت و اگر شما کمی سخت گیر هستید و محصول خریداری شده برایتان اهمیت زیادی دارد پس به شما توصیه میکنیم این موارد را نیز مد نظر داشته باشید.

خرید انواع بخاری برقی کم مصرف با بهترین قیمت بازار را فروشگاه  اسدی آنلاین تجربه کنید!

امیدوارم که از خواندن این مطالب لذت کافی را برده باشید و برایتان مفید بوده باشد و بتوانید با اطلاعات به دست آورده بهترین محصول را انتخاب و خریداری کنید. تمام هدف تیم ما آشنایی هر چه بیشتر شما عزیزان با محصولی است که قصد خرید آن را دارید. ضمنا جهت خرید انواع بخاری برقی میتوانید با کارشناسان ما در این زمینه صحبت کنید .

ما میتوانیم شما را در زمینه خرید انواع بخاری برقی، زمینی، دیواری، بخاری برقی طرح شومینه، شومینه های برقی، انوع فن هیترها ، فن دار، ب بدون فن ، انواع بخاری های برقی کم مصرف و… راهنمایی کنیم .

اگر نیاز به مشاوره جهت خرید انواع بخاری برقی دارید میتوانید همین حالا با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید. شماره تماس ما ۶۶۱۵۴۷۸۸ میباشد. پشتیبان های ما به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند. منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم .